Největší úspěchy blanenských judistů v roce 2007

Publikované výsledky ke stažení.

Mistrovské soutěže v rámci ČR

1.místo MČR dorostenců do 81kg – Boreš Jiří
1.místo PČR starších žáků družstev

2.místo MČR juniorů do 90kg – Pavlů Dominik
2.místo PČR starších žáků do 38 kg – Fadrný David
2.místo PČR starších žaček +63kg – Tihelková Nela

3.místo MČR veteránů do 73kg – Klíma Miroslav
3.místo v kvalifikaci do I.ligy mužů

5.místo MČR juniorů do 81kg – Boreš Jiří
5.místo MČR juniorů do 90kg – Dobiáš Ladislav

Mistrovské soutěže v rámci Moravy 1.místo MM mladších žaček do 48kg – Hudcová Katka
1.místo MM mladších žáků do 46kg – Torkoš Štěpán
1.místo MM mužů do 90kg – Pavlů Dominik
1.místo MM mužů do 66kg – Klíma Miroslav
1.místo ve své skupině Moravského přeboru družstev mužů – postup do kvalifikace

2.místo MM mláďat do 37kg – Bychler Patrik
2.místo MM mužů kategorie open – Pavlů Dominik
2.místo MM mužů do 100kg – Pavlů Josef

2.místo MM mladších žaček do 40kg – Puklová Štěpánka
3.místo MM mláďat do 34kg – Marek Drašar
3.místo MM mužů do 66kg – Horák Miloš
3.místo v Moravském přeboru družstev dorostenců
8.5.2007 Zpravodaj města Blanska

JUDO - Moravská liga družstev mužů

5.5.2007 proběhlo další kolo této soutěže, které se účastní oddíly z Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje. Na tyto závody jsme vyrazili oslabeni o několik důležitých opor. Naštěstí se nám podařilo získat Hasila z Tvrdonic do těžké váhy výměnou za Horáka (do 66kg). Měli jsme obsazeno pouze pět ze sedmi vah, někteří soupeři nad námi tedy vedli 2:0 ještě před prvním zápasem. O to důležitější bylo, aby naši judisté podali bezchybné výkony ve všech utkáních. Velmi přesvědčivě se pral Robin Musil, který vyhrál všechny své zápasy a skončil s bilancí 4/4. Miloš Horák prohrál jen v jednom zápase a to právě s naší jedničkou Musilem (2/3). Standardní výkon předvedl Klíma (4/4), důležité body získal i Křivánek (2/3). Velmi těžké soupeře měl ve své váze Josef Pavlů, přesto se mu dařilo vítězit v rozhodujících zápasech (2/4). Velkou oporou byl samozřejmě i zkušený Hasil (4/4).

Vzhledem k tomu, že se našemu družstvu podařilo zvítězit ve všech utkáních, tak jsme se posunuli na první místo v naší skupině. Tím jsme získali možnost startovat v kvalifikaci do I.ligy pro příští rok, kterou jsme se ale ze dvou důvodů rozhodli nevyužít. Tím prvním je fakt, že za nás startují především junioři a dorostenci, kteří na takovou soutěž nejdříve musí nasbírat potřebné zkušenosti. Druhým pak finanční náročnost - nejenže se musí cestovat po celé republice, ale museli bychom zaplatit také hostování závodníkům z jiných oddílů. To proto abychom měli rezervy pro případ zranění, či nemoci některého z našich závodníků (jen na toto kolo ze zdravotních, či studijních důvodů nemohlo hned pět našich borců). V příštím roce nám nejspíše většinu peněz spolkne tělocvična, kterou nyní usilovně hledáme. V současnosti trénujeme v prostorách DDM na Sladkovského 2a (dřevěná budova vedle hřiště ZŠ TGM). Začátečníci od 6 roků úterý a pátek od 16:00 do 17:30, pokročilí úterý, čtvrtek a pátek 17:30-19:00. Bohužel budeme po prázdninách muset tuto budovu opustit a proto již nyní hledáme náhradu. Pokud by někdo ze čtenářů věděl o prostorách s rozměry alespoň 10x10 metrů, v nichž bychom mohli mít nastálo položenou žíněnku - tatami, ať se mi prosím ozve na některý z níže uvedených kontaktů. Stejně tak uvítáme případné sponzory. Náš oddíl Bef Home Blansko reprezentuje naše město na závodech nejen po České republice, ale také za jejími hranicemi.

1. BeF Home Blansko
2. Sokol Dědice
3. Technika Brno
4. SK UP Olomouc
5. Sokol Tvrdonice

Na fotografii jsou všichni naši závodníci - horní řada zleva Pavlů J., Klíma, Hasil, Křivánek, Horák, ve spodní potom Dusbaba a Musil.


14.6.2007 Blanenský deník

Judisté dovezli medaile

BLANSKO/BERLÍN - V sobotu 9. června 2007 dokázali judisté BeF Home Blansko opět zúročit svůj náročný trénink a na turnaji v Berlíně získali cenné medaile. Celkem se tohoto asi nejsilněji obsazeného mládežnického turnaje v Evropě zúčastnilo přes 350 účastníků ze šesti zemí. Nejvzdálenější účastníci byli až z Nového Zélendu.

Po velmi náročných bojích si David Fadrný, Leoš Daněk a Nelka Tihelková odvezli bronzovou medaili. Další dva naši judisté - a to Jiří Boreš a Pavel Wašek se probojovali až do finále svých vah, ze kterého si přivezli medaile stříbrné. „Nečekal jsem takový úspěch, bylo to hodně náročné,“ svěřil se šestnáctiletý blanenský zápasník Jiří Boreš. Ve finále nestačil na ruského borce. „Soupeř byl silnější i technicky vyspělejší. Rusové jsou na tom celkově velmi dobře,“ přiznal Boreš. Ani ostatní judisté se na turnaji neztratili a podali velmi kvalitní výkony. Za zmínku stojí Jana Veselá, která předvedla velmi bojovný výkon, dále také Štěpán Torkoš, Vojta Tyl, Štěpánka Puklová a Radek Dobiáš. V soutěži družstev obsadil blanenský tým vynikající čtvrtou příčku. „Na závodech se projevila stoupající výkonnost našich závodníků, která by měla kulminovat při podzimních Mistrovstvích České republiky,“ řekl trenér judistů Bef Home Blansko Miroslav Klíma. „Rád bych se umístil co nejlépe, posledních pět mistrovství jsem skončil pátý,“ podotkl Boreš. „Podařilo se nám také navázat nová přátelství a do budoucna se pokusíme více spolupracovat právě se zahraničními kluby,“ dodal Klíma, jehož oddíl se letos v judistické lize probojoval až do finálových bojů.

Hynek Skoták

Odkaz na článek v Blanenském deníku.

13.10.2007 - Mistři ČR starších žáků

Judistický oddíl BeF Home Blansko dosáhl v sobotu 13. října jednoho z největších úspěchů ve své historii. Na Přeboru ČR družstev starších žáků se nám podařilo získat první místo. V letošním roce se této soutěže zúčastnilo dokonce 11 družstev z celé republiky. Jihomoravský kraj reprezentoval právě náš oddíl. K tomuto vítězství vedla dlouhá a náročná cesta, museli jsme porazit celkem sedm soupeřů. Z toho Jablonec dokonce dvakrát - poprvé v naší skupině a podruhé ve finálovém utkání. Měli jsme těžší ze dvou skupin ve kterých se utkala družstva systémem každý s každým. Svou skupinu jsme bez zaváhání vyhráli a následně nastoupili proti Jihlavě, která postupovala jako druhá ze skupiny B. Po vítězství a zjištění, že ve finále si zopakujeme souboj s Jabloncem, který porazil Jičín (vítěze skupiny B) jsme začali věřit ve zlato. Ve finále, které mělo naprosto neopakovatelnou atmosféru jsme už osmým zápasem z devíti rozhodli o svém vítězství a poslední hod tohoto turnaje, který se povedl Martinu Juříkovi byl jen třešničkou na našem sladkém dortu. Toto je nejlepší ocenění dlouholeté dřiny, které jsme si mohli přát.


20.10.2007 - Další medaile z "Republiky" pro BeF Home

Na vynikající výsledky našich žáků navázala i děvčata. O uplynulém víkendu se konal v Olomouci Přebor ČR starších žaček. Závodnice BeF Home Blansko samozřejmě nemohly chybět. Po perfektním výkonu si Nela Tihelková odvezla stříbrnou medaili. Podlehla pouze jedné soupeřce, která navíc příští rok bude startovat za dorostenky. Tím pádem by Nelka měla vybojovat zlato. Jana Veselá po předchozích jasných výhrách zaváhala v boji o finále. Musela tedy bojovat pouze o třetí místo. Bohužel rozhodčí usnadnili vítězství její rivalce a Jana trochu nešťastně skončila čtvrtá. Vše si vynahradila v neděli, kdy startovala za družstvo Olomouce a pomohla mu ke zisku třetího místa. Bronzovou medaili si tedy nakonec domů přece jen přivezla.
Do konce roku zbývají ještě tři mistrovské soutěže (st. žáků jednotlivců, dorostu a mužů), kterých se určitě zúčastníme a měli bychom si z nich přivézt alespoň dvě medaile.


27.10.2007 - Přebor ČR starších žáků jednotlivců

27.10. se konal v Mohelnici Přebor ČR starších žáků jednotlivců Zde měli naši závodníci obrovskou smůlu při losování. Téměř všichni nastupovali proti jasným favoritům a bohužel se jim příliš nedařilo. Jediný cenný kov pro BeF Home Blansko nakonec vybojoval David Fadrný, který po vyrovnaném finále skončil na druhém místě. Vybojoval si tak účast na prestižním turnaji, jež proběhne 10.11. v Polsku za účasti celoevropské špičky. Svými výkony v průběhu sezóny se na tento turnaj kvalifikoval také Pavel Wašek.

V listopadu snad rozšíříme naši sbírku medailí i na Mistrovství ČR dorostenců, které proběhne v Jičíně a my na něm také nebudeme chybět.


17.11.2007 - Blansko má dalšího Mistra ČR v judu.

O víkendu 17.-18.11.2007 proběhlo v Jičíně MČR dorostenců a dorostenek. Za BeF Home Blansko se ho zúčastnil ve váze do 81kg Jiří Boreš. Vzhledem k výsledkům v této sezóně jsme již předem očekávali medaili, otázkou zůstávalo která to bude. Jirkova váha byla velmi dobře obsazena a hned první zápas pro něj byl asi nejtěžší z celého turnaje. Soupeře se mu podařilo porazit až po skončení základního času ve "zlatém skóre", kdy už oběma závodníkům docházely síly. Kromě bojovnosti se tedy projevila především fyzická kondice.

Dále procházel pavoukem s přehledem a zápasy vyhrával před skončením časového limitu. Až ve finále se pral se svým protivníkem celé čtyři minuty, když se v polovině dostal do přesvědčivého vedení a svůj náskok až do konce s přehledem ubránil.

Pro náš oddíl se v tomto roce jedná již o sedmou medaili (druhou zlatou) z Mistrovských soutěží, což je historický úspěch.


25.11.2007 - Mistrovství Moravy mláďat

O víkendu proběhlo Mistrovství Moravy mláďat a mladších žáků. V sobotu v mláďatech skončil na třetím místě Marek Drašar, druhý byl Patrik Bychler.

Na nedělních závodech žáků byli na třetím místě Štěpánka Puklová (na obrázku) a Petr Jura. Zvítězili Katka Hudcová a Štěpán Torkoš.1.12.2007 - Kvalifikace do 1. ligy; Pražský pohár žáků

V kvalifikaci do I. ligy mužů jsme skončili třetí (postupují první dva týmy). Chyběla nám bohužel jedna váha (do 60kg) a tím pádem jsme prohráli důležité utkání s Hradcem. Přesto hodnotím účast kladně. Většině kluků, kteří za nás startovali, ještě nebylo ani 18 roků a jsou tedy velkým příslibem do budoucna.

Současně se konal v Praze na USK Pražský pohár žáků. V něm zvítězila Nela Tihelková a David Fadrný. Na třetím místě skončil Vojta Tyl, který v boji o bronz porazil dalšího našeho závodníka Radka Dobiáše.