Leden 2008

Turnaj přípravek Brno

První letošní závody se konaly 12.1. v Brně. Vyjeli jsme na ně v silné sestavě a to se dvěma rozdílnými cíly. Naši začátečníci aby posbírali cenné zkušenosti, pokročilejší zasáhnout do bojů o medaile.
1.místo Petr Jura, Badamserejid Ulaka
2.místo Marek Drašar, Elen Rodová
3.místo Franta Blažek


V sobotu 19.1. proběhly ve Veselí nad Moravou závody ženských složek a družstev starších žáků. Především na žácích se projevila vlna chřipkových onemocnění a také lyžařské kurzy, takže od nás vyrazilo více děvčat. Naši chlapci předvedli standardní výkon. Vyzdvihl bych především Lukáše Čecha za jeho nasazení a Radka Dobiáše, který neprohrál ani zápas. Z děvčat se na prvním místě umístila Nela Tihelková, druhé byly ve svých kategoriích Katka a Mařenka Hudcovy, třetí potom Jana Veselá a Ivana Švancarová. Obsadili jsme také družstva žen, ve kterých nám patří druhá příčka za SKUP Olomouc.

Únor

3.2.2008 MVC Mělník
2. místo Tihelková Nela
3. místo Torkoš Štěpán

9.2.2008 Cena dětí Veselí nad Moravou
1. místo Hodcová K., Wašek P., Torkoš Š.
2. místo Klíma J.
3. místo Sedláčková M., Havránek D.

V sobotu 16.2.2008 se naše děvčata zúčastnila Zimního poháru v Hranicích. V silné mezinárodní konkurenci starších žaček si vedla více než dobře Nela Tihelková, která zvítězila a také Štěpánka Puklová jež obsadila druhé místo. V dorostu startovala Jana Veselá, která dokázala získat také stříbro.


Neděle 24.2.2008 Turnaj přípravek Brno
1. místo Petr Jura
2. místo Elen Rodová, Marek Drašar

Březen

1.3.2008 Velikonoční turnaj Jihlava
1.místo Hudcová Katka, Dobiáš Radek
3.místo Blažek František, Šebela David

8.3.2008 Memoriál Ing. Thoře Uherský Brod
Naši starší žáci na těchto závodech předvedli kvalitní výkony. Pavel Wašek ve své váze s přehledem zvítězil, Radek Dobiáš bohužel podcenil svého finálového soupeře a po prohře se musel spokojit s místem druhým, ačkoli měl i na zlato. Stejně tak se i Leoš Daněk v dorostenecké kategorii dostal do finále, kde však nestačil na loňského Mistra ČR a skončil taktéž druhý. Za vyzvednutí stojí i výsledky našich děvčat. Mladší žačka Katka Hudcová bohužel svoje finále také prohrála a odvezla si stříbrnou medaili. Nela Tihelková byla ve starších žačkách druhá, v dorostenkách potom třetí. Jana Veselá si přivezla stříbro z dorostenek a bronz z juniorské kategorie. Na třetím místě v dorostenkách se umístila taktéž Ivana Švancarová.

Duben

V sobotu 5.4.2008 se judisté oddílu BeF Home Blansko zúčastnili mládežnického turnaje v Tvrdonicích, kde opět předváděli výborné výkony. Ve své kategorii do 28 kg s přehledem zvítězil Leoš Polívka. V dalších kategoriích obsadili 2. místo J. Klíma a D. Šebela a třetím místem se může pochlubit také P. Jura a R. Manoušek.

26.4. Velká cena Kroměříže
V urputných bojích mezi mezinárodní konkurencí z Polska a Slovinska si naši závodníci udrželi svůj standard a nepustili soupeře na stupně nejvyšší. Důkazem toho je Nela Tihelková, Pavel Wašek a Radek Dobiáš. Nela Tihelková si dokázala s přehledem poradit i se svoji nejtěžší soupeřkou a tak si potvrdila zlatou medaili. Pavel Wašek předvedl vydařené i méně vydařené zápasy, ale po měsíční pauze dosáhnout místa nejvýššího byl úspěch. Stejně tak Radek Dobiáš neměl ve svoji váhové kategorii přemožitele. Štěpán Torkoš neuspěl jen při zápase s již zmíněným Pavlem Waškem a tak si odvezl stříbrnou medaili. Třetí místo ve své kategorii pak obsadil Petr Jura.

5.4.2008 Ženské složky Dědice
Švancarová Ivana 1.místo
Veselá Jana 2.místo
Ivana podala opravdu nadstandartní výkon a všechny nás překvapila (příjemně :-) Jana skončila druhá, ačkoli se jako dorostenka prala s juniorkami a ženami - výborný výsledek.

19.4.2008 VC Ostravy
1.místo Radek Dobiáš
2.místo Marek Drašar

26.4.2008 MVC Vídeň
Ve velmi silné konkurenci se nejvýše umístila Jana Veselá a Leoš Daněk. Neprali se špatně, ale bohužel po vlastních chybách prohráli svoje souboje o třetí místa.

Květen

3.5.2008 Družstva dorostenců 2.kolo Kostice
Ve druhém kole všichni kluci zabojovali a porazila nás jen Jihlava, takže jsme byli druzí.

10.5.2008 Velká Bíteš
1.místo Jakub Klíma
3.místo Leoš Polívka

V sobotu 24.5. jsme se vydali až do Mladé Boleslavi. Pavel Wašek zde předvedl solidní výkon, po kterém skončil ve starších žácích druhý. Potom si zkusil, jaké to je prát se v dorostu a některé zápasy se mu vydařily dokonce ještě lépe, než mezi svými vrstevníky. Na medaili už však nedosáhl.
Příjemným překvapením byl Vojta Tyl, který si vedl velmi dobře a o medaili ho připravila jedna nešťastná prohra.

31.5. Olomouc Turnaj mládeže
Na žákovském turnaji nás reprezentovali tři judisté a jedna judistka. Z nich si nejlépe vedl Radek Dobiáš, který s přehledem porazil všechny své soupeře a získal tak zlato. Nela Tihelková nastoupila proti chlapcům a po vynikajících výkonech a jedné prohře získala stříbrnou medaili. Nutno podotknout, že předvedla asi nejkrásnější hod celého turnaje, po kterém jí tleskala celá hala.
Štěpán Torkoš skončil po nevýrazném výkonu třetí.
Petr Jura sice první zápas s pozdějším vítězem své váhy prohrál, poté však bez problémů procházel opravným pavoukem a jen těsně prohrál zápas o třetí místo.

O tomto víkendu proběhlo také další kolo Dorostenecké ligy, ve které startovali za družstvo Olomouce dva naši závodníci. Jiří Boreš s přehledem vyhrál všechny své zápasy, Pavel Wašek jeden vyhrál, jeden prohrál. Těmito svými výhrami přispěli k postupu do finálové skupiny a mají šanci promluvit do podzimních bojů o medaile.Červen

7.6. Jihlava
Jedny z posledních závodů před prázdninami se konaly v Jihlavě. Judisté BeF Home Blansko opět zabodovali a domů jsme přivezli hned tři medaile. Druhé místo obsadil Štepán Torkoš. První místo si ve svých vahách vybojovali Leoš Daněk a Radek Dobiáš.


Září

20. - 21.9. Brno CUP, mezinárodní turnaj judo
V mužích skončil třetí Dominik Pavlů ve váze do 90 kg.
Starší žák Radek Dobiáš zvítězil do 60 kg. Pavel Wašek byl druhý do 50 kg.
Z ostatních musím vyzvednout výkon Jirky Boreše, který ač junior startoval za muže a svedl vyrovnaný zápas s Ježkem - účastníkem olympiády v Pekingu. Velmi dobře se také předvedli mladší žáci Petr Jura a Marek Drašar.


Říjen

3.místo na PČR st.žáků družstev - V sobotu 4.10.2008 jsme se pod hlavičkou Slavie Kroměříž zúčastnili PČR družstev starších žáků. Musím říct, že naši judisté (David Fadrný, Pavel Wašek a Radek Dobiáš) byli velkými oporami tohoto družstva. Všechny svoje zápasy šli s velkým nasazením a zodpovědností a i přes určitou nepřízeň rozhodčích nakonec získali 3.místo. Gratulujeme.
Více zde.

PČR starších žaček - V sobotu 18. října se blanenské judistky zúčastnily Přeboru České republiky starších žaček v Olomouci. Štěpánka Puklová po vyrovnaných výkonech bohužel prohrála v souboji o třetí místo. Veškeré naděje jsme tedy soustředili na Nelu Tihelkovou, která opět zabojovala a už druhým rokem po sobě dokázala získat stříbrnou medaili.
V neděli se naše děvčata poprala ještě v soutěži družstev, kde startovala za Hranice a byla ještě úspěšnější, protože se jim podařilo zvítězit ve všech utkáních a získat tak titul Přebornice ČR pro rok 2008. Děvčata tak letos dokázala překonat i naše starší žáky, kteří si z republiky přivezli pod hlavičkou Kroměříže "jen" bronzovou medaili.

Na Přeboru spojených krajů mužů v Brně 18.10.2008 Jirka Boreš s přehledem zvítězil ve své váze a před blížícím se Mistrovstvím ČR opět potvrdil svou formu.

V sobotu 25.10. na PČR starších žáků se nám příliš nedařilo podle našich představ. David Fadrný měl po dlouhé pauze skončit do 7. místa, což se mu přesně podařilo. Zato Pavel Wašek a Radek Dobiáš měli natrénováno na medaile a bohužel se nezadařilo. Oba dva vítězně postupovali turnajem ve svých pavoucích až do souboje o finále, kde prohráli. Bohužel ani souboje o třetí místo se jim nepodařilo vyhrát. Přesto předvedli pěkná utkání se spoustou krásných hodů a také posbírali zkušenosti, které se jim od příštího roku v dorostencích budou velmi hodit. Rozhodně jsme v Plzni nezažili propadák, ale čekali jsme víc.

2.11.2008 - na dorostenecké lize jsme slavili další titul. Pavel Wašek a Jirka Boreš pomohli Judoklubu Olomouc získat první místo v dorostenecké lize. Oba byli velmi platnými členy vítězného týmu, který dokázal po 15 letech prolomit nadvládu oddílů z Čech a přivézt titul na Moravu.

Naši žáci se v sobotu 15.11. zúčastnili VC Hradce Králové, odkud si David Fadrný přivezl stříbrnou medaili a Marek Drašar bronzovou (poté co o ni musel bojovat s dalším naším borcem Petrem Jurou).
Dorostenci BeF Home Blansko zabojovali a v posledním kole Oblastního přeboru družstev porazili všech šest soupeřů. Navázali tak na úspěch z minulého kola, kdy skončili druzí. Bohužel se jim už nepodařilo dohnat ztrátu z prvního jarního zápolení, kde nastupovali v neúplné sestavě. Celkově tedy v přeboru čtyř krajů skončili o jediný bod na druhém místě.

Pořadí Oddíl Body
1. Sokol Jihlava 26
2. BeF Home Blansko 25
3. JK Železo Hranice 20
4. Slavia Kroměříž 20
5. JK Olomouc 14
6. KJUS Hranice 8
7. TJ. Sokol Uherský Brod 1

Na fotografii je celé družstvo dorostenců ve složení Wašek, Daněk, Pemčák, Dobiáš R., Tyl V. a Boreš Jiří.


V neděli 23.11. zabojovali naši mladí judisté v rakouském Neunkirchenu. Všichni zúčastnění si přivezli medaile.
V mláďatech získali třetí místa Dan Havránek, Vojta Musil a Franta Blažek. Mladší žáci byli ještě úspěšnější a všichni (Petr Jura, Marek Drašar a Richard Manoušek) ve svých kategoriích zvítězili.

29.11.2008 Mikulášský turnaj Přerov
2.místo Dan Havránek
3.místo Vojta Musil

29.11.2008 Vánoční turnaj Mohelnice
1. místo Pavel Wašek
2. místo Štěpánka Puklová
3. místo Petr Jura, David Fadrný

Prosinec

6.12.2008 Vánoční turnaj Jihlava
2. místo Jakub Klíma
3. místo Petr Jura, Marek Drašar.

6.12.2008 Kvalifikace do I.ligy Jablonec
Svoji skupinu (BeF Home Blansko, Hradec Králové, Baník Karviná a Tábor) jsme s přehledem vyhráli. Čekal nás rozhodující souboj, ve kterém jsme si věřili více na Štolu Praha. Ta však vyhrála druhou skupinu a tudíž nás čekal domácí Jablonec.
Hned v úvodním zápase nás poškodili rozhodčí a Jirka Rozsypal prohrál. Následně jsme srovnali na 1:1, bohužel i dva další zápasy jsme prohráli. Pokud jsme si chtěli ponechat naději na postup, už jsme nemohli zaváhat. Bohužel i ve váze do 90kg byli rozhodčí na soupeřově straně. Ačkoli závodník Jablonce házel Pepu až po Mate, tak jeho hod rozhodčí uznali a tím nám sebrali postupové naděje.
Po krásných zápasech a jediné nešťastné prohře 3:4 jsme tedy skončili na třetím místě - opět jen příčku od postupové pozice. Přesto chci poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony a těším se opět za rok.

14.12.2008 - z Mistrovství Moravy mláďat jsme přivezli hned dvě medaile. David Šebela skončil třetí a Elenka Rodová dokonce zvítězila.