Leden 2009

Dne 10.1.2009 se blanenští judisté vypravili na další turnaj přípravek do Brna. Na těchto přípravkách jsme měli velmi vysokou účast našich mladých judistů. Po tuhých bojích jsme s výsledky byli nadmíru spokojeni, protože zvítězit ve svých kategoriích se podařilo hned čtyřem judistům, a to Elence Rodové, Luboši Řepovi, Martinu Loštákovi a Kubovi Klímovi. Těsně pod nejvyšším stupínkem na bedně, tedy druhým místem se blýskli Leoš Polívka, Verča Řepová a také Dan Havránek. Na pěkné třetí místo se svými výkony vyšplhali Denis Havelka, Vojta Musil a Franta Blažek. Byli to opravdu pěkné zápasy, a přejme jim jen aby jim to vydrželo.

29.1.2009 proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců města Blanska. Mezi oceněnými byla i naše Nelka Tihelková, k umístění jí pomohly především medaile z Mistrovství republiky, ale také soustavné vynikající výsledky v průběhu celého roku. Je to velká výzva pro všechny - 2007 Jirka Boreš, 2008 Nelka, 2009 ???

Sobota 31.1.2009 Družtvo našich dorostenců (Wašek, Jelínek, Daněk, Dobiáš R., Tyl V., Učeň) příjemně překvapilo a na prvním kole Oblastního přeboru v Dědicích dokázalo vybojovat třetí místo.

Únor

7.2.2009 na Turnaji nadějí v Uherském Brodě zazářili především Franta Blažek a Leoš Polívka, kteří s přehledem porazili všechny soupeře ve svých základních skupinách a taktéž v následných bojích si bez zaváhání došli až pro zlaté medaile. Druhé místo si přivezla Veronika Řepová. Úplně se neztratili ani Jirka Švach a Aleš Kellner. Pro ně to bylo první seznámení s většími závody a ačkoli nedosáhli na medaile, předvedli slušné výkony.

V sobotu 14.2. se naši muži zúčastnili Oblastního přeboru družstev v Brně a musím uznat, že v prvním půlkole si vůbec nevedli špatně.

15.2. Nedělní kvalifikační turnaj dorostenců v Mělníce byl ale ještě vydařenější. Pavel Wašek sice skončil trochu nešťastně až sedmý, ale i to mu stačilo ke získání potřebných bodů ke kvalifikaci na MČR. Lépe se dařilo Davidu Fadrnému a Leoši Daňkovi, ti si vybojovali třetí místo, což by jim mělo stačit k postupu. Radek Dobiáš po přechodu do dorostu a navíc ještě vyšší váhové kategorie po prvním vyhraném zápase narazil na pozdějšího vítěze, který ho bohužel vyřadil.

Radost nám udělala v dorostenkách především Nela Tihelková – ta s přehledem vyhrála. Jana Veselá zaváhala několik sekund před koncem zápasu a propásla postup do finále. Také v souboji o třetí místo nebyla úspěšná, důležité kvalifikační body jí však neunikly.

V Olomouci na turnaji přípravek, který se konal 21. 2. jsme měli zastoupení 7 našich mladých judistů. O první místa se zasloužili Havránek Daniel, který s přehledem vyhrál a předváděl pěkné judo, další vítěz Leoš Polívka vyhrál všechny své zápasy na zemi (měl by zlepšit postoj) a také Franta Blažek, který první zápas neměl moc povedený, ale další zápasy se mu již povedly o poznání lépe. Těsně pod vítězným stupínkem se umístil Martin Lošťák, který pokud začne používat ruce, bude to ještě lepší.

Poprvé na závodech byl David Žitník a po pěkném výkonu se mu podařilo vybojovat třetí místo. Hezky se poprali také Konečný Martin a Musil Vojta, kterým se bohužel nepodařilo obsadit stupně vítězů. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme další vyhrané zápasy...

Na Velké ceně Veselí nad Moravou 28.2. získali medaili hned tři naši judisté. Přivezli jsme si domů celou sbírku cenných kovů – Leoš Polívka zlato, Franta Blažek tentokrát „jen“ stříbro a svůj první bronz vybojoval Jirka Švach.

Březen

V sobotu 28.3. pořádal oddíl Bef Home Blansko na hale ASK už 11. ročník Velikonočního turnaje. Sjeli se k nám judisté z z více než 25 oddílů, celkem to bylo přes 200 mladých závodníků, což je nejvíce účastníků v celé historii turnaje, který si získává stále větší oblibu.
Ačkoli se naši svěřenci velmi snažili, pohár pro nejúspěšnější družstvo si opět odvezli zástupci Jihlavy. Přesto musím turnaj označit za zdařilý a to nejen po organizační stránce, ale také co se týče umístění našich závodníků. Velký dík patří všem co se na turnaji podíleli a doufám, že i v příštím roce bude mít stejně vysokou úroveň.

Na fotografii je Adélka Krompová - jedna z našich medailistů, na druhé pak zástupci Jihlavy s pohárem.

Dne 29. března jsme ve spolupráci s judo klubem Olomouc vyrazili na mezinárodní turnaj do Sprembergu. Ve kvalitně obsazeném turnaji naši svěřenci podali velice vyrovnané výkony a všichni si dovezli medaile. V druhé nejlehčí váze dorostenců si stříbrnou medaili dovezl Pavel Wašek, kdy do finále postoupili dva češi, utkal se s největším soupeřem, kde mu finálový boj nevyšel. Za dorostenkyně se nám prala Nela Tihelková, která bez problémů prošla až do finále, kde svedla vyrovnaný boj s německou soupeřkou, ale nakonec z toho bylo stříbro. V dorostencích 66 kg jsme měli opět dva Čechy, jedním z nich byl náš svěřenec Radek Dobiáš, kterému se nedařilo v postupu do finále, ale v boji o bronzovou medaili předvedl, že na medaili má a soupeře v boji na zemi překvapil svoji dovedností, technikou a obratným držením zvítězil.

Květen

V sobotu 23.5.2009 jsme se zúčastnili MVC Jihlavy. Na zlato jsme sice nedosáhli, ale i tak jsme získali spoustu cenných kovů. V mužích si odvezl druhé místo Jirka Boreš, v dorostu potom Vojta Tyl a Pavel Wašek. Třetí místo vybojovala Nela Tihelková a David Fadrný.

Červen

Na sobotních závodech (6.6.) v Olomouci předvedli všichni zúčastnění slušné výkony. Někteří sbírali jen zkušenosti, jiní i medaile. Třetí místo získali Marek Drašar a Patrik Bychler, vítězství si odvezl Štěpán Torkoš.

Brno 13.6. - Na posledních přípravkách letošní sezóny jsme opět bodovali. Vyrazilo sedm judistů a dovezli jsme hned šest diplomů, které získali v nemalé konkurenci celkově asi sta závodníků. První místo suverénně vybojovaly obě holky Elen Rodová i Verča Řepová. Na druhém místě se hezkým výkonem se umístil Leoš Polívka. Třetí místo obsadili Pavel Kadidlo, Jindra Šandera a také Aleš Kalivoda.

Září

V sobotu 19.9. se na mezinárodním turnaji v Brně (8 států, 500 závodníků) umístili Dominik Pavlů a Nela Tihelková na druhém místě.

Říjen

V neděli 11.10.2009 získala naše děvčata bronzovou medaili na MČR družstev dorostenek.
Zvláště bych vyzvedl výkony Jany Veselé a Nely Tihelkové, které startovaly ve vyšších vahách, kde sváděly vyrovnané souboje. Dále Míšu Majdanovou – ač starší žačka, tak se v dorostu neztratila. A také Ivču Švancarovou za psychickou podporu, kterou děvčatům poskytovala. Velmi dobře se ale prala všechna děvčata. Zbývá snad dodat jen to, že příští rok si jedeme pro zlato ;-)

17.10.2009 – na turnaj pořádaný ve Zlíně jsme vyrazili v silné sestavě. Po těžkých zápasech jsme si odtud odvezli celkem tři medaile. Bronz patřil Petru Jurovi, stříbro Elen Rodové, zlato Štěpánu Torkošovi, který si tímto vybojoval přímý postup na MČR starších žáků a po delší době ukázal opět velmi pěkné judo. Ani ostatní naši závodníci se nenechali zahanbit, ale na medaile to už bohužel nestačilo.

Dne 24.10.2009 jsme se zúčastnily turnaje přípravek v Brně na Vodově. Celkem nás vyrazilo 8 a v konkurenci cca 120 závodníků se nám podařilo bodovat. Ovládli jsme hned čtyři kategorie a zlato si odvezli Leoš Polívka, Daniel Havránek, Elen Rodová a Luboš Řepa. Na druhé místě se umístila Verča Řepová a získala tak stříbro. Pěkně se prali také Jirka Švach, Vojta Musil a Denis Havelka, kteří ovšem těsně na stupínky vítězů nedosáhli.

VC Ostrava kvalifikační turnaj 24.-25.10.2009

V sobotu probíhaly boje žáků a žaček. Marek Drašar podlehl až ve finále po vyrovnaném zápase rozhodnutím rozhodčích a obsadil tudíž druhé místo. Katka Hudcová vybojovala čtvrté místo a zajistila si tak postup na PČR.

V neděli startovaly naše dorostenky a dorostenci. Na prvním místě se umístily Jana Veselá a Nela Tihelková, druhý skončil David Fadrný. Leoš Daněk vybojoval třetí místo. Z dalších zúčastněných bych jmenoval ještě Vojtu Tyla na pátém místě. Všichni uvedení si již dříve zajistili postup na MČR dorostenců.

Kvalifikace na MČR dorostu Brno 29.10.2009

Při poslední příležitosti se kvalifikovat na MČR dorostu zabojoval především Martin Řepa, který se pral velmi pěkně. Dále si postup zajistila také Ivana Švancarová.

Listopad

14.11.2009 Turnaj Přípravek Brno
První místo Rodová Elen, druhé místo Vojta Musil, Hanka Sedláčková, třetí Martin Konečný, Michal vágner, Jirka Švach a Dan Havránek.

Na fotkách jsou Havránek, Polívka a Blažek, samostatně Havránek.

Sobota 21.11.2009 byla pro judisty BeF Home Blansko velmi úspěšná. Naši nejmladší závodníci vyrazili do Uherského Hradiště na Mistrovství moravy mláďat. Na prvním místě se umístil Dan Havránek, který v boji o postup do finále porazil dalšího našeho závodníka - Leoše Polívku, ten poté vybojoval bronzovou medaili. Zápas o třetí místo prohrál Franta Blažek.
Stejný den probíhalo v Plzni Mistrovství ČR dorostenců a dorostenek. Na něm se z našich závodníků dařilo nejvíce Nele Tihelkové. Ta sice v prvním kole potkala svoji největší soupeřku a pozdější vítězku, která ji poslala do opravných soubojů. V těch už ale Nela nenechala nic náhodě a vybojovala pro sebe bronz. V utkání o třetí místo bohužel podlehla další naše závodnice Jana Veselá. Dorostencům se příliš nedařilo a nejlépe skončili Pavel Wašek a David Fadrný shodně na sedmé příčce.