Leden 2010

9.1 Brno přípravky - První letošní turnaj přípravek byl v znamení sněhové kalamity. I přesto, že většina soupeřů nepřijela, měli Blanenští a Adamovští judisté proti sobě těžké soupeře. Řepová Veronika a Dan Havránek vybojovali první místo. Řepa Luboš, Sedláčková Radka a Vojtěch Musil obsadili 2. Místo. Sedláčková Hana, Volfová Veronika, Volf Filip, Odehnal Pavel a Doupovec Vítek skončili na místě třetím.


Únor

27.2. Brno družstva mužů druhé kolo
Na tatami se po dlouhé době (ano opravdu to byly roky) vrátil sám velký Pepa Pavlů. Dlouhá pauza ani přestálé otcovství na něm nezanechaly vážnější stopy a předvedl se sice v poněkud slabší fyzické kodici, ale na špičkové technické úrovni. Pravda všechny nás překvapil při posledním utkání, kdy s taktéž ctihodným soupeřem provozovali souboj myslí jako staří japonští mistři a po cca 8 vteřinách byli oba potrestáni Shidem, přesto v sobě Pepa dokázal najít dostatek sil a v tomto vypjatém utkání zvítězit. Všichni ostatní předvedli standartní slušné výkony až na jednoho: Vojta Tyl se pral úžasným způsobem a bez respektu nastupoval i proti černým páskům – jeho výkon musím opravdu vyzvednout. Jirka Boreš sice uchodil remízu s Adamem Zárodkem Bartlem, ale pak si v jednom bezvýznamném zápase zlomil prstík na noze a nejspíš nám bude chybět na lize.


Březen

V sobotu 6.3. proběhlo druhé kolo družstev dorostenců a ženských složek.
Naši chlapci si nevedli úplně špatně, ale poněkud zaostali za očekáváním. Zato děvčata se zaprala krásně. Nela Tihelková první místo, Jana Veselá třetí, a Zdena Kelnerová ve své kategorii druhá a navíc si připsala i dvě vítězství ve vedlejší kategorii.


Sobota 13.3. - liga Hradce Králové
První kolo ligy nedopadlo vůbec podle našich představ. Spíše bych řekl, že dopadlo podle představ našich soupeřů. Většina z nás bohužel předvedla pouze standardní, či spíše podprůměrné výkony. Pochválit tedy můžu hlavně Pepu za to, že zodpovědně shodil do stovky.
Máme něco přes dva měsíce, abychom se dali do hromady a pokusili se získat nějaké body na druhém kole. Nebude to jednoduché, protože naše skupina je opravdu silně obsazená.


Duben

3.4. Velikonoční turnaj Uherské Hradiště
Na sobotním Velikonočním turnaji se nám dařilo.
Martin Konečný výbornými zápasy získal druhé místo a zdá se, že mu přechod do kategorie starších žáků spíše pomohl.
Elenka Rodová předvedla vcelku slušné zápasy, ale s nevýraznou koncovkou a bylo z toho třetí místo.
Vojta Musil se pral nejlépe za poslední dobu a příjemně překvapil. Zůstal sice jedno vítězství od medaile, ale pokud přestane bránit a přidá více na aktivitě, tak věřím že příště už to vyjde.


10.4. Velikonoční turnaj
Sobotní Velikonoční turnaj proběhl velmi pohodově. Celkem se jej zúčastnilo 173 závodníků nejen z Moravy. Pohár pro vítězné družstvo získali závodníci SKKP Brno. Někteří naši závodníci vítězili, jiní pouze sbírali zkušenosti.
Velký dík všem co se zúčastnili a pomohli nám vytvořit příjemnou atmosféru.
Speciální poděkování patří především rodinám Horákových a Korčákových, kteří byli již tradičně bezchybní a všem ostatním rodičům, kteří nám pomáhali.
Pochválit musím i naši omladinu, která se postavila k práci čelem a letos byla velkou pomocí.


24.4. Družstva starších žáků
Chlapci předvedli, že pokud na závodech prodají to co na tréninku nakoupili, tak to vypadá podle představ trenérů. Všichni čtyři (Martin Konečný, Petr Jura, Marek Drašar a Luboš Řepa) dokázali házet soupeře na pěkné chvaty.


Květen

22.5. První liga muži Jičín
Na lize jsme tak nějak předvedli, to co jsem očekával. Bohužel jsme vinou množství zranění a také školních povinností vyrazili bez největších opor. Na druhou stranu dostali šanci mladí závodníci a alespoň víme s kým se dá vážně počítat na podzim. Vyzdvihl bych výkony Leoše Daňka, Jirky Rozsypala, Pepy Pavlů a Honzy Věženského, kteří byli schopni své zápasy vyhrávat. Počítám s tím, že se úplně všichni zúčastníme letního soustředění pořádaného Olomoucí v Kroměříži, bližší informace najdete na těchto stránkách (předpokládaný termín je konec srpna).


15.5. Moravská liga muži
Generálku před ligou hodnotím kladně. Daněk a Wašek předvedli pěkné zápasy, škoda jen jednoho Pájova zaváhání s Mazanem. Honza Jelínek dokázal, že se umí slušně prát i mezi muži z čehož mám velkou radost. Dominik odvedl standartní výkon, za který se rozhodně nemusel stydět a Pepa Pavlů dokázal, že mu stoupá forma (doufám, že ještě nedosáhl vrcholu). Honza Masarovič má pořád i na velké závody, doufám že nám vydrží zdravotně.


Červen

5.6. Velká cena Prostějova
V hojné účasti závodníku se nám na prvním místě i přes malé zaváhaní umístil Vojtěch Musil a odvezl si tak z Prostějova svůj první pohár. Dalším dvěma závodníkům se bohužel nezadařilo a skončili pod stupni vítězů.


Září

18.-19.9. Mezinárodní Velká cena Brna
Na těchto závodech se nám opět zadařilo. Nelka Tihelková první místo, Radek Dobiáš a Marek Drašar třetí. Body za vítězné zápasy do "ranking listu", sloužící pro kvalifikaci na Mistrovství republiky získali i Jana Veselá a Vojta Tyl.


25.9. I.liga muži
Vcelku slušné zápasy, splnili jsme to, kvůli čemu jsme do Hradce jeli. Dvě vítězství nás posunula na čtvrtou příčku. V posledním kole nám stačí tento výsledek zopakovat, nebo ještě lépe jednu výhru přidat. Příště s námi snad vyrazí i nemocné, či jinak indisponované opory a bude ještě lépe.
Pochvalu zaslouží všichni, obzvláště vyzdvihnu Leoše Daňka, který vyhrával ani nevěděl jak a Honzu Vězeňského, který jako poslední váha rozhodoval.


Říjen

9.10. MČR ženských složek družstev
Zúčastnila se Nela Tihelková a Jana Veselá, praly se za dorostenky Femaxu Hranice.
Na to že se naše děvčata o jednu váhu posouvala a tudíž se prala ve vyšších váhových kategoriích, tak odvedla perfektní výkony. Obzvláště Janě se dařilo a ze závodů se vrátila bez jediné porážky.
Celkově skončily na vynikajícím třetím místě a odvezly si nádherné medaile.


16.-17.10. MVC Jihlava
O uplynulém víkendu se v Jihlavě konal poslední z kvalifikačních turnajů před mistrovstvím republiky. Naprosto suverénně si počínala Nela Tihelková, která mezi dorostenkami zvítězila a v ženách skončila na místě třetím.
Až ve finále podlehl a tudíž vybojoval stříbrnou medaili Marek Drašar ve starších žácích. Body za vyhraná utkání získali a tudíž se také přiblížili startu na MČR – Leoš Daněk (ač prvním rokem junior, skončil čtvrtý mezi muži), Martin Konečný za páté místo ve starších žácích a Dan Havránek v mladších žácích.


Listopad

6.11. Obrovský úspěch na Mistrovství České republiky
Začali jsme staršími žáky v Liberci, kde se slušně pral Martin Konečný, bohužel na medaili to nestačilo, zato Marek Drašar zabojoval a získal stříbrnou medaili za druhé místo.
Cestou zpět domů jsme právě včas stihli v Jičíně souboj o třetí místo na MČR mužů, v němž Dominik Pavlů zvítězil a získal tak pro BeF Home Blansko druhé umístění "na bedně".
Je to vynikající úspěch pro blanenské judo a věřím, že ještě alespoň jednu medaili přidáme při MČR dorostenců a dorostenek.


27.11. Judo - překonaná očekávání
Na Mistrovství ČR dorostenců a dorostenek jsme měli horkou kandidátku na medaili. O tom, že se Nele Tihelkové podaří ji získat jsme nepochybovali. Tajně jsme doufali, že by to mohlo být i zlato, což se nakonec podařilo a Nela se po suverénních zápasech stala Mistryní České republiky.
Druhý zástupce našeho oddílu BeF Home Blansko - Radek Dobiáš nás všechny mile překvapil a svému finálovému soupeři podlehl až v takzvaném "golden score", protože ve standartním čase byl zápas vyrovnaný. Tím pro nás získal stříbrnou medaili a ukázal, že jeho judistická kariéra začíná strmě stoupat.


Prosinec

11.12. Mistrovství Moravy mláďat Uh.Hradiště
Všichni naši závodníci se prali velmi slušně a jedna z nich - Elen Rodová dokonce dosáhla na medaili. Podlehla pouze jedné soupeřce ve finále a získala tudíž stříbrnou medaili. Věříme že příští rok, kdy bude stále ještě startovat za mláďata získá zlato. Fotky dodám ještě letos.


14.12. Vánoční turnaj začátečníků Blansko
Proběhl sice v chladném prostředí, ale pohodové atmosféře, gratulujeme všem medailistům. Fotky dodám ještě letos.


18.12. Noc v tělocvičně Blansko
Letos bez fotek, protože se mi zatoulala nabíječka k foťáku :-( Věřím že příští rok se zase sejdeme.