Leden 2011

22.1. - Moravská liga muži 1.kolo
Solidní výkony Leoše Daňka, překvapivě dobře zvládnutý přechod do vyšší váhy Honzy Jelínka. Pepa Pavlů výkon na hranici svého věku.


Únor

12.2. - Český pohár Ostrava
V nabité konkurenci plné zahraničních závodníků se ve velmi dobrém světle ukázal Marek Drašar, který získal stříbrnou medaili. Velmi dobrý výkon předvedl i Martin Konečný, na medaili to sice nestačilo, ale body pro kvalifikaci na republiku získal. Druhý den, se předvedli Leoš Daněk a Jana Veselá, kteří také posbírali cenné body.


26.2. - Moravská liga muži 2.kolo
Velmi slabá sestava, velmi slabé výsleky. Děkuji Jirkovi Borešovi a Leoši Daňkovi za účast. Ostatní ať se stydí. Do příště musíme vylepšit především předzápasovou přípravu (prokletá plesová sezona).


Březen

5.3. - I.liga muži 1.kolo
Na rozeprání fajn, ale chyběly nám těžké váhy. V příštím kole se nám snad bude dařit lépe a síly budeme šetřit hlavně na podzim, kdy nám ze snadnější české části přijdou lehčí soupeři.


12.-13.3. - Školení trenérů v Brně
Zkoušky složili a novými trenéry se stali Horák, Jelínek, Veselá, Daněk.


14.3. - Randori trénink v Brně
Zúčastnila se děvčata Veselá, Tihelková, Kelnerová a veterán Klíma, trénink byl fajn.


19.3. - Moravská liga muži 3.kolo
Přijeli jsme v silnějším složení, než minule a statečně jsme se poprali. Leoš - odvedl slušný standard, Honza stejně tak, Miloš příjemně překvapil a Míra zjistil, že starší organizmus nevydrží dlouhodobé přetěžování. Večer proběhl příjemně a děkuji všem, že si nedělali legraci z mých berlí :-) Příští akce podobného rázu bude po Velikonočním turnaji 9.4.


26.3. - Český pohár Jablonec
Junioři se jeli rozeprat před republikou a prý nic moc, Pája Wašek upadl, Jana Veselá se trápila, Nela Tihelková 2.místo.


26.3. - Přípravky Brno
Z telefonátu s Jirkou jsem si zapamatoval jen to, že se všichni prali dobře a Vojta Musil byl první, snad časem doplníme i zbytek výsledků.


Duben

Sobota 2.4. - Mistrovství ČR juniorů
V sobotu 2.4. jsme vyrazili na Mistrovství ČR juniorů a juniorek v judu s vědomím, že každý z našich čtyř závodníků může bojovat o medaili. Jako první se do soutěže zapojila Nela Tihelková. Po přechodu z dorostu (kde v minulém roce republiku vyhrála) do juniorské kategorie jsme věděli, že zápasy budou mnohem náročnější. Projevilo se to právě v utkání o postup do finále, ve kterém Nela dlouho vedla, ale těsně před koncem na chvilku polevila v koncentraci a nechala se od soupeřky hodit. Tím se odsoudila k utkání o třetí místo, které však s přehledem vyhrála a získala pro nás první medaili. Dále nastoupil Leoš Daněk, ten si bohužel nedokázal prosadit svůj úchop a v základním čase on ani jeho soupeř nestihli zvítězit. Muselo tedy přijít na řadu prodloužení ve kterém už Leošovi docházely síly a ze žíněnky odešel poražen. Tím se rozplynuly jeho sny o medaili, na kterou bude muset čekat až do příštího roku.
Další naše závodnice Jana Veselá po předchozích zápasech, ve kterých dělala drobné chyby nastoupila do souboje o třetí místo naprosto uvolněně a během chvilky se ujala vedení. Poté se však její soupeřce podařilo nasadit držení, ze kterého Jana neutekla a bronzová medaile jí o vlásek unikla.
Posledním zástupcem byl Radek Dobiáš, u kterého kvůli viróze ani nebylo jisté, jesli bude startovat. Na žíněnce si však počínal velmi suverénně a ve snad nejobsazenější kategorii do 81 kilogramů s přehledem dokráčel až do finále. Tam už ale nestačil na zkušenějšího závodníka, který však na rozdíl od Radka letos v juniorech končí. Stříbrná medaile je nejen výborný výsledek pro letošek, ale také příslib do budoucnosti.
Všichni naši závodníci budou juniory ještě příští rok, věřím tedy že naši medailovou sbírku ještě rozšíříme.


Sobota 9.4. - Velikonoční turnaj
Z blanenských judistů se včera již tradičně na prvním místě umístila Elen Rodová v kategorii mláďat dívek do 37 kg.
Ve váze do 20kg obsadila první příčku Březinová Justýna a druhou Zachrlová Ivana. Do 24kg skončila třetí Radka Sedláčková.
Z děvčat se prosadily ještě Řepová Veronika a Balážová Nikol, které shodně obsadily třetí místo.
Mezi chlapci poté zvítězil Doupovec Vít ve váze do 23kg. Pěknými zápasy se předvedl také Lukáš Krejčí, ale na medaili to nestačilo.
Příjemným překvapením byl Pavel Pořízek ve váze do 33kg, který z těžké skupiny postoupil ze druhého místa a ačkoli v následném utkání nestačil na pozdějšího vítěze, tak v zápase o bronz s přehledem zvítězil.


Sobota 17.4. - Český pohár v Hranicích
Leoš Daněk a Jana Veselá předvedli slušné výkony, ale na medaile to nestačilo. Přesto nasbírali za vítězná utkání body do ranking listu. Nela Tihelková se ukázala ve větší pohodě, než na nedávné republice, porazila i Lipkovou a bylo z toho druhé místo.
V neděli se z žáků pral nejlépe Martin Konečný, který prohrál o třetí místo. Slušné zápasy předvedl Vojta Musil, a tak si i tito dva judisté připsali důležité body pro postup na republiku.


Květen

7.5.2011 MVC Kroměříže
Ze závodníků vyrazli pouze Dan Havránek a Martin Konečný.
Dan vyhrál jeden zápas, což se počítá a Martinovi se opět nepovedlo zlomit prokletí a jako už tradičně prohrál souboj o třetí místo.


Září

O víkendu 17.-18.9.2011 proběhl Brno CUP - kvalifikační turnaj na MČR. V sobotu se odepraly starší kategorie a nezadařilo se nám příliš podle našich představ. Leoš Ďaněk a Nela Tihelková sice bojovali o třetí místa ve svých kategoriích, ale bohužel prohráli.
Lépe se vedlo v neděli, kdy Martin Konečný konečně prolomil smůlu a domů si veze stříbrnou medaili. Přičemž ještě v polovině utkání nad soupeřem s přehledem vedl. Bohužel ještě musí zapracovat na taktice a dokázat se v zápase uklidnit - poté už bude schopen vyhrávat i velké turnaje. Každopádně si zajistil postup na PČR starších žáků.


V sobotu 24.9.2011 proběhlo třetí kolo I.ligy mužů. Vyrazili jsme s cílem prolomit jarní prokletí a vyhnout se riziku pádu do kvalifikačních bojů s hrozbou sestupu. Zadařilo se podle plánu a z pěti utkání jsme celkem tři vyhráli, což nám dává dobrou výchozí pozici před posledním kolem, které proběhne za měsíc. Kluci se prali hezky, obzvláště bych chtěl vyzvednout Dominika Pavlů, který po více než půlroční pauze a navíc posunutý do plusky zvítezil ve všech utkáních. Moc hezky se prali hlavně mladí, také Jirka Boreš bojoval statečně, ale stovka mu tentokrát nesedla. U Leoše Daňka byla škoda, že se začal zodpovědně prát až čtvrtý zápas a byla z toho výhra a remíza. Takže celkově spokojenost.


Říjen

V Sobotu 8.10.2011 se v Olomouci konalo Mistrovství ČR družstev dorostenek. Jediná blanenská zástupkyně Nela Tihelková hostovala za tým Judo Klub Olomouc a významnou měrou přispěla k jeho prvenství. Po třetím místě na MČR juniorek se tedy opět vrátila ke své oblíbené zlaté barvě.


V sobotu 15.10.2011 se v Jihlavě konal Český pohár v kategoriích dorost, muži, ženy. Jako jedna z posledních možností získat potřebné body, a tím se kvalifikovat na republiku, byla využita mnoha závodníky. Na turnaj vyrazilo z našeho oddílu celkem 5 judistů. V kategorii žen se Nele Tihelkové podařilo vybojovat 3. místo a Janě Veselé místo 4., čímž si obě judistky připsali na své konto nejen potřebné body, ale také další vyhrané zápasy.
V mužské kategorii si Leoš Daněk odnesl zkušenosti ze zápasu o třetí místo, který sice prohrál, ale chybělo jen málo a své ostatní zápasy se pral výborně. Radek Dobiáš neměl štěstí na los, ale příště si to vynahradí. A nakonec Josef Pavlů, kterému jsme věřili a zároveň se báli, neboť byl naším řidičem, ale Pepa bojoval s velkým odhodláním a své zápasy dokončil dobře. A jak sám řekl, popral se konečně s borci sobě rovnými a všichni jsme mohli spokojeně odjet domů.


27.10.2011 proběhla hra TMOU
Jednalo se o akci pro osoby starší 18 let, start Na Pražci, cíl byl na Panoramě. Akce se extrémně podařila, díky Alči za zorganizování a skvělý nápad. Jen příští rok asi uzavřeme někde jinde. Pohár a dělené první místo nakonec získaly dvě dvojice a to Jana s Pavlem a Miloš s Leošem. Vítězům gratulujeme a ostatním nezbývá, než popřát hodně štěstí v příštím ročníku.


29.10.2011 PČR starších žáků
Měli jsme na něm celkem dva zástupce. Martin Konečný bohužel narazil na pozdějšího vítěze, ale i tak zabojoval a bylo z toho pěkné sedmé místo. Lépe se vedlo Marku Drašarovi, jež dokázal zopakovat loňský úspěch a přivezl si domů stříbrnou medaili.


29.10.2011 poslední kolo I.ligy mužů v Prachaticích
Všichni kluci předvedli skvělé výkony a nakonec jsme se v naší skupině přesunuli na druhé místo. Pokud by se nám podařilo porazit i Hranice, mohli jsme být první. Každopádně velký příslib pro příští rok, na který už byla vypsána prémie.


Listopad

5.11.2011 MČR mužů a žen
Po střídavě lepších a horších zápasech si Jana Veselá a Dominik Pavlů přivezli velmi slušná pátá místa. Věříme, že příští rok to bude opět medaile. Radek Dobiáš bohužel vypadl v prvním kole a nedostal se ani do oprav.


26.11. Mistrovství Moravy mláďat
V sobotu proběhlo v Uherském Hradišti otevřené Mistrovství Moravy mláďat, kterého se zúčastnily kluby z celé republiky. Za náš oddíl BeF Home Blansko překvapil svým výkonem Pavel Pořízek, který si s přehledem vedl ve své základní skupině, ale po dvou zaváháních v následných vyřazovacích bojích skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Lépe se dařilo Elen Rodové, která svou kategorii s přehledem vyhrála a zaslouženě se tak stala Mistryní Moravy pro rok 2011. Pevně věřím, že na své úspěchy naváže i v kategorii mladších žaček, do které od ledna přestupuje.


Prosinec

10.12.2011 přípravky Brno
V sobotu proběhly v Brně další přípravky, kterých se zúčastnili i blanenští judisté a to v hojném počtu. Pro mnoho našich závodníků to byly teprve první zápasy a tak si na vlastní kůži vyzkoušeli a zažili atmosféru pravých závodů. Skvělé 1.místo zde obsadil Daniel Havránek, 2.místo vybojovali František Blažek a Pavel Pořízek a jedno 3. místo si odvezl Mikuláš Baďura.