Leden 2012

V sobotu 14.1.2012 proběhl v Brně další turnaj přípravek. Zúčastnilo se z Blanska osm závodníků. Z tohoto počtu byli dva na turnaji poprvé a to Daniel Hvízdal a Agáta Konečná. Nutno říct, že se všichni závodníci snažili a oprávněně si zaslouží pochvalu. Výsledky byly výborné. První místo vybojovala Agáta Konečná a Vít Doupovec, druhé místo Jáchym Kurbel, Vojtěch Navrátil a místo třetí Ondřej Navrátil.


Dne 21.1. jsme vyrazili na Moravskou ligu. Pavel Pernica byl na závodech poprvé, ale nenechal to na sobě znát a i zkušeným soupeřům obstojně vzdoroval. Pepovi Pavlů chyběl vždy jen malinký kousek, až bych řekl, že musel mít v sobotu obrovskou dávku smůly. Jirka Boreš, ačkoliv šel o váhu víš, se pral výborně a soupeřům prakticky nedal šanci. A nakonec výkon Leoše a Vojty. Vojta předváděl pěkné judo plné chvatů, ale nedařilo se. Možná by pomohlo, aby trošku častěji vyrazil na trénink. Leoš zaspal v prvním zápase a hodil ho soupeř, kterého by měl s přehledem porážet. Je to ostuda a měl by se nad sebou zamyslet :)


Únor

V sobotu 11. února jsme se opravdu brzy ráno v pětičlenné, později šestičlenné, sestavě vydali na Český pohár do Ostravy. Hlavně proto, abychom se zase po chvilce rozeprali, ale také, abychom napravili naše loňské výsledky, což se nám celkem povedlo, a dokonce nikomu nemuseli sešívat obočí :). Martin Konečný, který soutěžil v dorostenecké kategorii, prohrál hned první zápas a měl by se polepšit. V juniorech startoval Tomáš Učeň, který závodil po dlouhé době. Začátek zápasu šel dobře, ale potom Tomášek trošku zaspal, a tak jsme mohli vidět krásný hod, bohužel ze strany soupeře. Leoš Daněk sice neměl dobrý los, ale nakonec se probojoval, až do zápasu o 3. místo, který sice prohrál, ale předvedl pěkný výkon a příště se bude víc snažit. Radek Dobiáš dosáhl na krásné 2. místo, kde od prvního ho dělilo jen málo. Ale i tak byl určitě spokojen a patří mu velká gratulace. A nakonec naše juniorky. Obě se praly hezky, o čemž svědčí i jejich umístění. Jana Veselá se konečně probrala a skončila na 1. místě a Nela Tihelková zaslouženě získala krásné 2. místo. A tak jsme se nakonec po dlouhém dni vrátili zpátky se třemi medailemi.


Březen

Sobota 3.3. - na I. lize v Hradci Králové se nám dařilo více, než jsme předpokládali. V prvním kole jsme skončili na druhém místě po těsné prohře na body s vítězným Hradcem. Máme tak výbornou startovací pozici a věřím, že na podzim se budeme prát v postupové skupině.


V sobotu 24. března jsme se opět vypravili na turnaj přípravek v Brně. Nejlépe se tentokrát dařilo holkám. Agátka Konečná porazila všechny tři soupeřky a obsadila první místo, stejně jako Soňa Novotná, která ač nováček, a navíc ještě proti třem klukům, se nezalekla a ukázala, že taky umí. Za klučičí osazenstvo výpravy bodovali bratři Navrátilovi a Filip Nezval. Filip a Vojta vybojovali druhé místo a Ondra třetí. Škrtěl Simon, Kurbel Jáchym, Baďura Mikoláš, Brichta Matěj a Kolářová Iva bojovali, jak nejlépe uměli, ale na vítězství to ještě nestačilo.


Sobota 31.3. - Čtyři medaile z MČR juniorů
Tuto sobotu proběhlo v Hranicích Mistrovství České republiky juniorů. Z Blanska na ně vyrazili celkem čtyři závodníci. Poprvé v naší historii všichni uspěli a přivezli jsme tak domů celkem jednu bronzovou a tři stříbrné medaile. První stříbro získala Nela Tihelková, která sice s vítězkou vydržela celé utkání, ale na pomocné body prohrála. Leoš Daněk v prvním vyrovnaném zápase podlehl celkovému vítězi. Poté si však spravil chuť a krásnými hody s přehledem před limitem ukončil všechny ostatní zápasy, což mu vyneslo bronz. Až do finále postoupili naši další dva zástupci. Radek Dobiáš šel se svým soupeřem celé utkání vyrovnaně a až v nastaveném čase mu podlehl. Stříbro je však vynikající a věříme, že příští rok je pozlatí stejně jako Nela, protože zůstávají v juniorské kategorii. Poslední zástupkyní našeho klubu byla Jana Veselá. Opět se odeprala vyrovnaný zápas, taktéž se musel nastavovat čas, protože byly soupeřky velmi vyrovnané. Ani to však nestačilo a muselo dojít k verdiktu rozhodčích, protož ani jedna z děvčat nedokázala nad svou soupeřkou do konce limitu zvítězit. Bohužel se nepřiklonili na naši stranu a získali jsme naše poslední stříbro. Ještě jednou gratuluji našim závodníkům k reprezentaci našeho města a vynikajícím výsledkům. Je vidět, že se jejich zvýšené tréninkové úsili zúročilo.


Duben

Sobota 7.4. Velikonoční turnaj Uherské Hradiště
Vojta Musil bojoval statečně, ale na medaili to nestačilo. Martin konečný si vedl lépe a obsadil třetí místo.


Sobota 7.4. Judistický turnaj v Blansku
Oddíl BeF Home Blansko pořádal ve spolupráci s Kulturním střediskem města Blanska turnaj pro nejmladší judistické kategorie. Letos poprvé proběhla akce v Dělnickém domě. Závodů se zúčastnilo celkem 120 judistů z více než 15 oddílů. Naši mladí judisté se rozhodně nenechali zahanbit a vybojovali hned několik medailí. Na třetím místě se umístil Tomáš Hung, stříbrnou medaili získala Rodová Elen a zvítězili Vojta Navrátil a Ondra Navrátil.


9. International OPEN 2012 BELGIE - Jodoigne
První den Nela Tihelková 3. místo. Druhý den se Jana VESELÁ a Nela TIHELKOVÁ popraly za družstvo Francouzů Remiremont a v těžkých bojích obstály a obsadily druhé třetí místo z patnácti družstev.
Robin Musil jako rozhodčí dostal uspokojivé hodnocení a pozvánku na další rok


Říjen

6.10. TMOU
Akce se Alči opět povedla. Trochu mě mrzelo, že jediný čistě mužský pár jsem tvořil já s Pavlem Smyslem, ale o to víc jsme do toho šli prsama :).
Na prvním místě Petra a už tradičně Leoš. Velice brzy Peťa pochopila, že původní záměr jít to celé s Jirkou byl špatný a prostě mu utekla. Druzí Alča s Honzou – touha zvítězit byla silná, pár se znal už z loňska, ale rychleji to nešlo. Třetí doběhli Tereza s Jirkou – potom co jsem viděl na startu její boty jsem vůbec nečekal, že uvidí cíl a ona z toho byla „bedna“. Čtvrtí skončili Dana s Kruťákem – po famózním startu zvolnili a skoro to vypadalo, že na nás čekali. Na krásném pátém místě Míra a Pavel. Chtěl bych říct, že jsme výborně a rychle běhali, ale strašně pomalu pili L Na Pražci jsme se trochu zakecali a na Klepačově opět s panem Havránkem, takže jsme byli rádi, že nám nezavřeli poslední hospodu. Taktika na příští rok jasná – v přípravě méně běhat a více pít. Zábava na AZAPu se myslím rozběhla slušně. Ještě jednou díky všem pomocníkům, kteří doufám příště budou taky závodit.


20.10. Břeclav, Turnaj mladých bojovníků
Na turnaj vyrazilo z Blanska a Adamova celkem 9 judistů, což byla po delší době zase větší výprava. Celkem jsme ze závodů přivezli 8 medajlí. Pavel Pořízek vybojoval krásné druhé místo. Ostatní medajle měly hodnotu bronzu a vybojovali je Novotná Soňa, Konečná Agátka, Kolářová Iva, Bojanovská Lucka, Havránek Dan, Navrátil Ondra a Špatinka Adam. Jediným, kdo vyšel naprázdno, byl Ondra Navrátil. Na turnaj přijeli judisté ze 16 oddílů z moravy a mezinárodní tečkou byl oddíl ze slovenského Pezinoku. Fotky na rajčeti.


Listopad

V sobotu 3.11. náš oddíl vyrazil na turnaj přípravek do Brna. Turnaje se zúčastnili ti nejmladší závodníci z celé Moravy a naší judisté se mezi nimi neztratili. Jeli jsme v sestavě : Agáta Konečná, Sumi, Vojtěch a Ondřej Navrátilovi, Mikuláš Baďura, David Klimeš, Simon Škrtel. Trenéři : Jiří Tyl a Pavel Wašek
* Agáta Konečná – Agátka byla nalosována do váhové kategorii pouze s jednou dívkou, která se na tatami nedostavila, a tak byla přeřazena do kategorie s chlapci, kde si počínala velice suverénně a všechny své zápasy vyhrála před časovým limitem a zaslouženě získala první místo – Gratuluji.
* Sumi – Pro Sumiho to byly první závody a já osobně si myslím, že si nevedl špatně. Byl nalosován do váhové kategorie, kde měl pouze jednoho soupeře, který byl ovšem technicky vyzrálejší. První zápas Sumi předváděl velice sympatické a útočné judo, bohužel se mu nepodařilo zápas dovézt do vítězného konce, ve druhém zápase se na něm projevilo drobné zranění a soupeři podlehl před časovým limitem.
* Vojtěch Navrátil – První zápas se mu nevyvedl podle jeho představ, ale poté se každým výkonem zlepšoval, nakonec se mu podařilo jeden zápas dovézt do vítězného konce. Máme na čem pracovat.
* Ondřej Navrátil - Ondra v prvním zápase upadl, ale poté šel jeho výkon nahoru, podařilo se mu vyhrát ve velice pěkném zápase, s Agátou Konečnou předvedl velmi vyrovnaný zápas, ve kterém nestačil na dobře nasazené držení.
* Mikuláš Baďura – Chybí zápasové techniky, je potřeba zapracovat na základních věcech jako je boj o úchop a taktika, některé zápasy se ale povedly.
* David Klimeš – David teprve získává zkušenosti ze závodů a je to obrovský příslib do budoucna.
* Simon Škrtěl – Turnaj se mu nevyvedl podle jeho představ a je třeba více pracovat na trénincích.
Zapsal: Pavel Wašek


17. listopadu se v Uherském Hradišti konalo Mistrovství Moravy mláďat. Z Blanska a Adamova vyrazilo na turnaj celkem sedm judistů. Turnaje se zúčastnilo celkem 291 kluků a děvčat z celé Moravy, a protože to byl otevřený turnaj, přijeli i bojovníci ze Slovenska.
* Iva Kolářová - 0/3. Velice pěkné zápasy ale pořád tomu chybí koncovka.
* Agáta Konečná - 1/3. O každý zápas se bojuje. Vím, že prohra bolí, ale soupeřky chtějí taky vyhrát. Je nutno zapracovat na technice chvatů do leva.
* Ondřej Navrátil – 1/3. Nutno se naučit skloubit práci rukou a nohou dohromady.
* Vojtěch Navrátil – 1/3. Po postupu do finále ze základní skupiny jakoby zapomněl, jak se dělají chvaty. Místo toho aby se pokusil soupeře porazit a postoupit v závěrečném pavouku dál, soustředil se na obranu a před soupeřem neustále uhýbal. Jediný soupeřův nástup potom stačil na vítězství.
* Adam Špatinka – 0/3. Zlepšení turnaj od turnaje. Nechodit za soupeřem a dotáhnout chvaty až do konce.
* Marek Moučka – 1/3 Pomalý začátek prvního zápasu, ale potom výborný. Škoda neuznané techniky ve druhém zápase.
* Pavel Pořízek – 1/3. Trénink turnajové nasazení a bojové zkušenosti bohužel nemůže nahradit. Chce to více jezdit na závody.
Zapsal: Jirka
fotky z turnaje


Sobota 24.11. I. liga mužů
Podařilo se nám dosáhnout historického úspěchu v I. lize mužů. Po několika letech strávených na hraně sestupu se naše družstvo po jarních bojích probojovalo do postupové skupiny a v ní na podzim skončilo na medailové pozici. Zpočátku jsem jako největší úspěch viděl únik ze sestupové skupiny. V průběhu podzimu se však ukázalo, že naše mladé družstvo začalo dozrávat a kluci už jsou schopni se prát vyrovnaně se špičkou této soutěže. Výsledné třetí místo tedy bylo určitě zasloužené.
Konkrétně bych chtěl pro stabilní výkony vyzdvihnout především juniory Leoše Daňka a Radka Dobiáše, dále už tradičně vynikající výkony a pokud si dobře vzpomínám dokonce bez prohraného zápasu Dominika Pavlů. Nelze nezmínit také nasazení našeho dalšího již veteránského závodníka Josefa Pavlů, který se stále zodpovědně účastní důležitých soutěží.
Nezbývá, než doufat, že na tyto výkony naváží také mladší judisté a budou schopni doplnit a oživit náš tým. Všem závodníkům děkuji.

1. JC Štola Praha- postupující do Extraligy 2013
2. EMĚ Mělník
3. BeF Home Blansko
4. Železo Hranice
5. Sokol H. Králové
6. VTŽ Chomutov
7. TSC Turnov
8. Tatran Prachatice
9. SKPJ Jičín
10. SKJ Č. Budějovice
11. Judo Orel Blučina- sestupující do kvalifikace 2013
12. SJ Litoměřice "B"- sestupující do kvalifikace 2013