Únor 2014

8.2. turnaj přípravek v Brně
Po delší době to zase byla výprava v hojnějším počtu. Této bojové výpravy se zúčastnilo 15 judistů, 8 z Blanska, 6 z Adamova a 1 z Rudice. Výprava byla hodně úspěšná, protože jsme při ní získali celkem 12 umístění.
Krátký Josef – 1. místo 3/3 Tři zápasy a tři vítězství. Velimi dobré judo, Jen by neškodilo trošku přidat na vlastní aktivitě a nečekat co udělá soupeř aby s následnou reakcí do kontrachvatu.
Slivoňová Veronika – 1. místo 5/3 Verunka má hodně veliký rezervy při práci rukama. Nástupy do chvatů jsou dobrý, ale chybí jim dotažení do konce.
Filip Halata – 1. místo 2/2 Rychlé a aktivní judo, kterému se nedá nic vytknout.
Navrátil Ondřej – 2. místo 4/3 Kdyby více přidal na tréninku, mohlo to být i lepší. Nedotahuje chvaty rukama. Soupeře se jen přidržuje, aby sám nespadl.
Kopecký David – 2.místo 5/3 Nádherný techniky O-goši. Je třeba je zrychlit boj o úchop a následný přechod do chvatu.
Kučera Denis – 3.místo 2/0 První turnaj, veliká bojovnost, ale málo zkušeností. Jezdit na další turnaje a všechno přijde.
Navrátil Vojtěch – 3.místo 5/2 Dívat se na Vojty, jak se pere je lahůdka. Okamžitě po úchopu soupeře, jde do tak hlubokýho předklonu, jako by se snažil zalézt pod žíněnku.
Kašparec Štěpán – 3.místo 5/3 Na první závody hodně velikej úspěch. Velká bojovnost a málo chyb. Jen tak dál pokračovat, a výsledky se budou dál zlepšovat.
Kolářová Iva – 3.místo 4/2 Velmi dobrý výsledek. Iva nastoupila proti klukům, protože na turnaj přípravek v její váze žádná holka nepřijela. Pokud zlepší o trošku úchop, budou výsledky ještě lepší.
Polačková Natálie – 3.místo 5/0 Natálka si musí začít více věřit, a potom se výsledky dostaví.
Wutková Linda – 3.místo 2/0 Stejně jako Natálka. Více si věřit, a chvaty, které umí se také pokusit provézt.
Kala Miroslav – 3.místo 3/1Pěkný boj, ale málo zkušeností se závody. Jezdit na turnaje a bude to lepší.
Kučera Martin – 4.místo 4/1 Narazil na několik, už velmi zkušených judistů, proti kterým neměl šanci se prosadit. Přesto nedal vítězství žádnému z nich zadarmo.
Nezval Nikolas – 4.místo 3/0 Další nováček na turnaji. Má proti sobě toho nejtěžšího soupeře, a tím je vlastní strach. Až jej překoná, budou výsledky dost dobrý.
Kolář Jaromír – 5.místo 4/0 Není sice nováčkem, ale tak jako Nikolas musí napřed porazit sám sebe, a potom teprve přijdou na řadu ostatní soupeři.


V pondělí 10. února jsme se zúčastnili randorového tréninku v Brně. Na tento trénink jeli Elen Rodová, Iva Kolářová a Josef krátký. Pro všechny tři byl tento trénink přínosem a doporučuji jej i dalším judistům, kteří chtějí pomýšlet na lepší umístění na turnajích.


MVC Ostrava 15.-16.2.
Ve velmi silné mezinárodní konkurenci se na medailovou pozici dokázala prosadit pouze Elen Rodová, která po zaváhání v prvním utkání dokázala vybojovat bronz. Ostatní závodníci sice předvedli svou bojovnost, ale na umístění to nestačilo.

březen

V sobotu 1.3. na Moravské lize v Brně jsme slibně zahájili vstup do sezony a pokud nám to vydrží, budeme opět bojovat o přední příčky.


V sobotu 8.3. jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje ve Veselí nad Moravou. Všichni tři naši závodníci – Agáta Konečná, Štěpán Kašparec a Dan Hvízdal odjeli s bronzovou medailí, což znamená že musíme ještě potrénovat tak, abychom příště přivezli zlato :)


V neděli 9.3. na I. lize v Mohelnici se nám nedařilo podle plánu a příjemně překvapili pouze dorostenci – Martin Konečný s Markem Drašarem, kteří se proti mužům předvedli v dobrém světle.