Květen 2016

14.5. proběhl Velikonoční turnaj v Blansku
Celkem se ho zúčastnilo 131 mladých judistů. Rád bych poděkoval všem za účast a pomoc s organizací a zajištěním běhu turnaje. Stejně tak všem rodičům, kteří přispěli občerstvením (ne všechny Vaše výtvory se nám podařilo vyfotit). Paní Horákové a Korčákové za obsluhu bufetu, panu Burianovi za ozvučení a panu Kloudovi za nafocení. Věřím, že i příští rok proběhne vše stejně hladce.


14.5. MČR družstev žen
Za Judoclub Olomouc startovala Nela Tihelková a pomohla ke zisku bronzové medaile.


Září

10.9. Brněnský pohár
V sobotu jsme se zúčastnili Brněnského poháru, což je jeden z největších turnajů v republice. Silná mezinárodní účast byla podpořena více než 150 oddíly z ČR.
Na výborném druhém místě se ve své kategorii umístila Nela Tihelková. Tímto trenérka hodila před sezonou rukavici všem svým svěřencům.


17.9. Krajský přebor žáků Brno
Zúčastnili se dva naši závodníci, kteří se potkali v jedné váhové kategorii. Mikuláš Zdrubecký se umístil na druhém místě a Martin Kučera na třetím


Říjen

14.-16.10. Soustředění Praha
Od 14. do 16. října jsme jeli na soustředění do Prahy. Účast na tomto soustředění si vybojovalo 7 dětí. Věnovali jsme se zdokonalení technik Harai goši, O soto gari, Kouči gari a Ouči gari. Zároveň se také nacvičovaly kombinace těchto chvatů. Tohoto soustředění se zúčastnilo 85 dětí. Soustředění bylo zakončeno turnajem, kde Adam Svora, Jiří Musil a Jan Musil prošli turnajem bez porážky a získali tak krásné medaile za první místo. Jen o stupínek níž se umístil a stříbrnou medaili tak získal Nicolas Nezval. Bronzové medaile za třetí místo si vybojovali David Kopecký, Linda Wutková a Tobias Nezval. Zpestřením soustředění bylo setkání, pár slov a společné foto s olympionikem a dlouhodobým reprezentantem Pavlem Petřikovem.


Listopad

12.11. Velká cena Adamova
12. listopadu jsme uspořádali 1. ročník Velké ceny Adamova. Na tento turnaj přijelo celkem 87 judistů z 16-ti oddílů. Našich 23 bojovníků se mezi nimi rozhodně neztratilo. Medaili za první místo si vybojovali Filip Halata a Veronika Slivoňová. Jen o stupínek níž a stříbrnou medaili získali Mikuláš Zdrubecký, Marek Plšek, Jan Musil, David Kopecký, Nicolas Nezval, Linda Wutková a Krištof Klouda. Pro sedm dětí to byl první judistický turnaj, kterého se zúčastnili. Tento turnaj byl první v historii oddílu Samuraj Adamov. Rádi bychom jej příští rok opět uspořádali. Děkuji touto cestou všem, kdo se na jeho zdárném průběhu podíleli, a také všem divákům, kteří přišli naše bojovníky podpořit.