Velká cena Blanska

V sobotu 27.4.2024 proběhla Velká cena Blanska, která je každoročně největší akcí organizovanou naším domácím klubem Judo Bef Home Blansko. Letošní ročník byl velmi silně obsazený, na žíněnce se představilo celkem 242 judistů. Turnaje se zúčastnilo celkem 17 blanenských závodníků. Pro některé z nich byla Velká cena Blanska vůbec prvním velkým turnajem a i přes to, že první závody bývají vždy náročné, se naši závodníci rozhodně neztratili a na žíněnce předvedli koncentrovaný výkon. 

V kategorii U10 se jako první představil Lukáš Buršík, který nedokázal porazit silnějšího soupeře a obsadil 2. místo. Dalším zástupcem blanenského juda byl Antonín Zouhar, který se v prvním zápase nechal soupeřem zaskočit, ale ve druhém zápase po bojovném výkonu zvítězil a obsadil 2. místo. Druhé místo si po krásném Iponu a jedné prohře z turnaje odvezl také Jáchym Res. Další stříbrnou medaili vybojoval Mikuláš Jančík s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Posledním blanenským závodníkem v kategorii U10 byl Kristián Winkler, který své soupeře nepřekonal a z turnaje si odvezl 3. místo. Kluky bych chtěla za trenérský tým velmi pochválit, pro většinu to byly, jak jsem psala výše, první závody, do kterých ale nastoupili naprosto bez respektu a na žíněnce předvedli krásné bojovné výkony. Doufám, že klukům tato zkušenost dodá motivaci pro další tréninky a že se brzy uvidíme na dalších závodech!

Ve starší kategorii U12 startovalo 8 blanenských judistů. Opět chci jmenovitě pochválit Matěje Kučeru, Kyrila Turžanského a Igora Buršíka, pro které byl tento turnaj prvním velkým závodem. Kluci své síly změřili se zkušenějšími a staršími závodníky, zápasy byly velmi vyrovnané, chyběly zkušenosti. Svými výkony nás však velmi potěšili, nebáli se nastupovat do chvatů, bojovali. Každým dalším závodem se jistě budou zlepšovat a nasbírají další zkušenosti, které jim v příštích zápasech pomohou. Skvělý výkon podal Ondřej Opálka, který se v silně obsazené kategorii po třech vyhraných zápasech dostal až do finále a získal 2. místo.  Další skvělý výkon podal také Matyáš Živný, který dokázal porazit všechny soupeře a obsadil 1. místo. Eliška Křížová svoji soupeřku dokázala dvakrát porazit a ve své kategorii obsadila taktéž 1. místo. Výborný výkon podal také Jáchym Musil, který si v opravkách došel pro 3. místo. Daniel Gáll prohrál úvodní kolo a do opravných soubojů nepostoupil.

V kategorii do U14 vybojovala Anna Řehůřková po třech vyhraných zápasech suverénní 1. místo. Adam Papež po čtyřech zápasech skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, jeho výkon však hodnotím velmi kladně, protože dokázal zápas otočit v posledních vteřinách a v nové věkové kategorii nechal na žíněnce vše. Daniel Bína bohužel na medailové pozice nedosáhl.

Závěrem bychom chtěli jménem klubu poděkovat všem členů Judo BeF Home Blansko, rodičům a ostatním, kteří se podíleli na přípravě a organizaci turnaje. Jenom díky Vám se letošní ročník vydařil a doufáme, že se opět sejdeme příští rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *