Velká cena České Třebové

V sobotu 20.1.2024 se zástupci blanenského oddílu zúčastnili mezinárodního turnaje v České Třebové. Již tradičně byl turnaj velmi silně obsazený nejen špičkovými závodníky z celého Česka, ale pozvánku přijalo i spoustu zahraničních týmů včetně sportovců z Polska, Slovenska, Rakouska a Německa. Pro závodníky to tedy byl velmi ostrý start nového soutěžního roku. Blanenští závodníci se turnaje zúčastnili ve složení: Daniel Gáll, Jáchym Musil, Matyáš Živný, Ondřej Opálka a Jan Musil.

Skvělý výkon podal Ondřej opálka, který po 5 vyhraných zápasech získal 1. místo v nejnabitější váhové kategorii. Ondra předvedl krásné technické judo, díky tomu dokázal zvítězit ve velmi náročném čtvrtfinálovém a semifinálovém zápse a ve finále soupeřovi nedal žádnou šanci na prosazení. Velkou pochvalu má Ondra za pevné dodržení předzápasové taktiky.

Jako další na žíněnce bojoval Matyáš Živný, který zvládl svůj úvodní zápas, ve druhém kole však na soupeře nestačil a ukončil turnaj s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

Jáchym Musil i Daniel Gáll své úvodní zápasy prohráli, Daniel poté pokračoval ještě do opravných zápasů, ale ani druhý zápas nevyšel podle představ.

Pro Daniela, Jáchyma i Matyáše představoval tento turnaj první start ve vyšší věkové kategorii. Výsledek tedy není nutné brát jako neúspěch a věšet hlavu, naopak je potřeba vytrvat, zatnout zuby a zapracovat na slabinách v technice i zápasové taktice a dohnat tím rozdíl, který je oproti starším soupeřům po přestupu do vyšší věkové kategorie vždy hodně znát.

Jako poslední se na žíněnce představil Jan Musil, který svůj první zápas vyhrál, ve druhém zápase po náročném a vyrovnaném boji soupeři podlehl a jen těsně se nedostal do opravných bojů. Pro Honzu byl tento turnaj prvním startem ve věkové kategorii mladšího dorostu a zároveň i v nové váhové kategorii. Obě dvě skutečnosti byly hodně znát, jak na stylu boje, ale hlavně i na síle ostatních soupeřů. Honzu čeká spoustu práce, ale podobně jako u kluků je potřeba si z turnaje vzít hlavně zkušenost a motivaci pro další práci!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *